Integracja młodzieży w naszych pięknych górach

Wycieczka integracyjna wraz z doświadczonymi pracownikami TOPR

Wraz z zaprzyjaźnionym biurem podróży, którzy specjalizują się w przyjazdach międzynarodowych, zorganizowaliśmy niezapomniane atrakcje pełne wrażeń. Cenimy sobie współpracę z naszymi stałymi partnerami biznesowymi. Dlatego za każdym razem to dla nas ogromna radość, kiedy ponownie wracają z kolejnym pomysłem współpracy. A współpracowaliśmy z nimi wielokrotnie zarówno latem jak i zimą, wspólnie organizowaliśmy imprezy integracyjne dla firm oraz dla grup młodzieży. 
Co udało nam się zorganizować tym razem?

Zimowa integracja w Zakopanem dla grup

Gościliśmy dwie grupy młodzieży francuskojęzycznej. Nad przebiegiem ich przyjazdu czuwało biuro podróży, ma natomiast zorganizowaliśmy niezapomniane atrakcje w samym sercu Zakopanego. Każda z grup liczyła ponad 50 osób. 

 

I GRUPA

Wyprawa integracyjna do niezwykłej Doliny Kościeliskiej

Grupą kompleksowo zajął się Ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który mówi po francusku. Bez żadnej bariery językowej mógł swobodnie opowiedzieć o swojej pracy, górach oraz odpowiedzieć na licznie zadawane przez naszych Gości pytania.

Wycieczka integracyjna zaczęła się od spotkania na początku klimatycznej Doliny Kościeliskiej -  jednej z piękniejszych w Tatrach. Ratownik również przekazał naszym Gościom niezbędną wiedzę jak powinni poruszać się zimą po górach. Po tych instrukcjach uczestnicy integracji byli gotowi na zimowe szaleństwo!

II GRUPA 

Wycieczka z Ratownikiem TOPR

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania na Gubałówce, ponieważ to właśnie stąd swój początek mają najpiękniejsze trasy widokowe. W naszej zimowej bazie Uczestnicy integracji poznali swojego przewodnika a także otrzymali niezbędne wyposażenie:

- rakiety śnieżne,

- kijki,

- plecaki,

- poczęstunek na ognisko (kiełbaska, oscypki, pieczywo, ketchup, musztarda i termos z gorącą herbatą).

Po szybkim instruktażu, z pełnym ekwipunkiem wyruszyli na przygodę!
Od razu otoczeni zostali pięknymi widokami na całą panoramę Tatr i uśpioną, zimową przyrodę. Słońce wysoko na niebie, ośnieżone drzewa, skrzypiący śnieg i poczucie prawdziwej wolności - ach, nic więcej do szczęścia nie potrzeba. 

Dzięki rakietom śnieżnym udało się dotrzeć do dzikich miejsc, które zimą dla człowieka pozostają niedostępne. Ale nie dla nas... w końcu mamy ze sobą rakiety śnieżne. Połowa osób otrzymała tradycyjne rakiety śnieżne, a druga połowa rakiety marki EVVO.  Zwykłe rakiety śnieżne od rakiet EVVO różnią się tym, że te drugie posiadają podeszwę wykorzystującą technologię MICHELIN - podeszwa została zainspirowana oponami zimowymi. W drodze powrotnej uczestnicy zamienili się aby każdy mógł spróbować marszu w różnych rakietach i porównać, w których spacerowało im się wygodniej. 

W połowie wycieczki zrobiliśmy zaplanowany postój na polance, gdzie rozpaliliśmy klimatyczne ognisko a nasi Goście mogli odpocząć po zimowej przeprawie. 

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę integracyjną w Tatry z przewodnikiem?

Wyprawa w Tatry to zawsze piękne widoki i... no właśnie. Często nie mamy wystarczającej wiedzy by zaspokoić swoją ciekawość w górach. Dlatego my zabraliśmy naszych Gości na integrację w Tatry wraz z doświadczonymi Przewodnikami Tatrzańskimi, którzy jednocześnie pracują w TOPR. 

Nasi TOPR-owcy odpowiedzieli na wszystkie pytania, Uczestnicy integracji nie mieli żadnych wątpliwości, jakie szczyty widzieli w oddali. Gdzie najczęściej można spotkać niedźwiedzie? Dlaczego Giewont nazywany jest Śpiącym Rycerzem? Jak zostać ratownikiem TOPR? Poznali odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania oraz ciekawostki, dzięki którym odkryli Tatry na nowo. 

Ta przygoda na pewno zapadnie w ich pamięci na długo. 

 

Przez Redakcja Realizacje 0 komentarze/y

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *