Zimowe atrakcje Zakopanego

Do Zakopanego zimą przyjeżdża się zazwyczaj na narty. Kasprowy Wierch wraz z Kotłami Gąsienicowym i Goryczkowym są czasami określane „Mekką polskich narciarzy”. Podobną popularnością cieszy się też wyciąg na Polanie Szymoszkowej, czy ośrodek pod Nosalem. Można też korzystać z noclegów w Zakopanem, a na narty wybrać się do wielu ościennych miejscowości. Ale narty, czy nawet snowboard, to nie jedyne sposoby spędzania wolnego czasu tutaj.

Skutery śnieżne
Kto nie umie jeździć na nartach, boi się lub po prostu chce spróbować czegoś nowego, może wybrać się na Gubałówkę na skutery śnieżne. Szkoła Snowdoo nie tylko zapewnia odpowiedni sprzęt, ale daje pełen instruktaż jak go używać, a przede wszystkim w cenę wycieczek są wliczeni przewodnicy, którzy wiodą turystów najpiękniejszymi zakątkami Pogórza Gubałowskiego. Niezapomniane widoki na Tatry i sąsiednie pasma górskie to coś, co powoduje że wycieczka na skuterach jest niezapomnianym wrażeniem. Nie trzeba żadnego doświadczenia ani specjalnych uprawnień. Wymagana jest za to chęć dobrej zabawy.

Parki wodne
Chociaż wypoczynek nad wodą kojarzy się przede wszystkim z latem, to w Zakopanem można się pluskać cały rok. Zresztą nie tylko w Zakopanem. Wspomniana wypożyczalnia skuterów organizuje wycieczki połączone ze wstępem do Term Chochołowskich, można więc połączyć zimową wycieczkę z kąpielą w termalnych basenach. Baseny termalne, których w okolicach Zakopanego jest wiele, mają części zadaszone i odkryte. Można więc spróbować np. posiedzieć w gorącej wodzie, wyjść na śnieg i z powrotem wejść do basenu.

Pozostałe atrakcje
Niedaleko bazy skuterów śnieżnych jest mały ośrodek oferujący jazdę psimi zaprzęgami. Można pojechać w dłuższą wycieczkę, a można spróbować swoich sił na torze, obok którego stoją dwa tipi, też służące zabawie. Zakopane to też centrum kuligów – można sobie zamówić taką atrakcję i przejechać saniami na ognisko w Dolinie Chochołowskiej. Dużo łatwiejsze od nart zjazdowych są narty biegowe, do których tras w Zakopanem jest kilka. Można wybrać się też na wycieczkę na rakietach śnieżnych. Ostatecznie można też usiąść spokojnie na krześle i patrzeć jak męczą się inni, czyli po prostu przyjechać tu w czas, kiedy organizowane są zawody w skokach narciarskich.

0 komentarze/y

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *